Rush TR

Gamer’lar!

Yeni yazımızda, oyun kulaklığı mı, mikrofonlu kulaklık mı tartışmasını sürdürüyoruz. İyi bir oyun kulaklığı, mikrofonlu bir kulaklık karşısında bize ne verebilir. Rush Games bildiriyor!

Oyundaki hissiyatı yakalamak için ses kalitesi önemlidir

Bir kulaklığın ses kalitesi, iyi bir oyun kulaklığında kontrol etmeniz gereken başka bir önemli özelliktir. Oyun kulaklığınızın, oyun grafiklerinin kalitesi kadar önemli olduğunu söylesek yanılmamış oluruz. Normal kulaklıkların aksine, oyun kulaklıkları, size sanal bir oyunu, gerçeğe en yakın hâle getirmeye yardımcı olan geniş çevresel bir ses duyumu sağlar. Hele bir de simüle edilmiş surround ses sistemine sahip kulaklıkları adeta oyun keyfinizi ikiye katlar!

Rush Airman RHX51 ve Surround Sesin Önemi

FPS oyunları oynayan gamer’lar için için simüle edilmiş surround ses önemlidir. Çünkü bizler, düşmanın konumunu hızlıca bulmak isteriz! Güçlü bas tonlarına sahip bir kulaklık, FPS oyunları için olmazsa olmazdır. İyi bir oyun kulaklığı sayesinde, silah sesleri ve tüm patlamalar adeta yanı başımızda gerçekleşir. Son dönemde, bu atmosferi yaratmakta başarılı olan kulaklık markaları arasında, Rush Airman RHX51 modeli başı çekmektedir. Düşünmeye değer! Bazı oyun kulaklıklarının sahip olduğu diğer bir kullanışlı özellik de gürültü kesici/engelleyici özellktir. Harici bir mikrofonun kullanılması, dış gürültüleri bertaraf etmenizi sağlar. Böylece etrafınızda olan bitenin konsantrasyonunuzu bozmasına izin vermemiş olursunuz.

Oyun kulaklığının dayanıklı olması lazım!

Oyun kulaklıkları seçerken, yapım kalitesinin yüksek olması çok önemli bir kriterdir. Aksi takdirde, birkaç ay içinde yeni bir kulaklık seti almak durumunda kalabiliriz. Dayanıklı oyun kulaklığına yatırım yapmanız, uzun vadede size kazandıracak bir tercih olacaktır.

Sömestir Soruları:“Oyun Kulaklığı mı, Mikrofonlu Kulaklık mı?” (2)

Bir yanıt yazın